Record Details

Технологія розроблення інформаційної системи діяльності депутата

Репозитарій Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title Технологія розроблення інформаційної системи діяльності депутата
 
Creator Середенко, Максим Сергійович
 
Subject дипломна робота
Київська міська рада
депутати
команда
виборці
звернення
документообіг
веб-портал
користувач
можливість доступу
мобільність
адміністративна панель
зворотній зв'язок
ефективність роботи депутатів
 
Description Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ".
Керівник проекту: к.т.н., доцент Райчев Ігор Едуардович
Вже давно XXI сторіччя вважається цифровою та автоматизованою епохою машин, смартфонів, комп’ютерів, штучного інтелекту тощо. У наші дні важко уявити собі людину, яка не користується смартфоном, або організацію, яка весь документообіг та всю роботу веде не у комп’ютерному цифровому вимірі. Автоматизований комп’ютерний підхід до зберігання даних значно підвищує продуктивність та ефективність праці, заощаджує багато часу та грошей як для бізнесу, так і для кожної людини в цілому.
В Україні на депутатів усіх рівнів: народних депутатів, депутатів обласних, районних, міських, сільських та селищних покладено багато зобов’язань, які вони повинні виконувати як перед суспільством, так і перед органами державної влади. Щодня через депутатів проходить щонайменше сто різних документів, надходять численні звернення громадян та накази виборців, генеруються документи під час роботи в профільних комітетах та комісіях відповідних рад, відбуваються зустрічі з представниками державних та комунальних підприємств, проводяться зустрічі із виборцями: з робочими та ініціативними групами громадян, відбуваються мітинги, протести, пікети, акції. Депутат, як представник громади в органах влади, зобов’язаний підтримувати неперервний зв’язок з виборцями та територіальною громадою. Але навіть маючи команду помічників обсяг роботи досить великий, і не завжди виходить впоратись з усім вчасно та втримати всі завдання у фокусі своєї уваги. Тому для депутата вкрай важливо правильно організувати робочий процес з найбільш ефективним результатом. А тому насамперед дуже важливо завжди мати доступ до свого розкладу, документів, з якими він працює, навіть до персональних даних виборців, які до нього звертаються і бажано в онлайн режимі. Такий підхід можливий лише за допомогою онлайн-системи, яку він може використовувати як на персональному комп’ютері, так і в смартфоні або планшеті.
До недавнього часу вся робота депутата проходила виключно offline, тобто в живому режимі спілкування. Також усі документи були лише в паперовому вигляді, і у разі якоїсь термінової події, необхідний документ, що знаходиться в депутатській приймальні, міг бути доставлений лише людиною – помічником, що вкрай незручно і забирає багато часу на реалізацію.
До мене звернувся депутат Київської Міської Ради з питанням щодо розроблення інформаційної системи (ІС), завданням якої є вирішення питання електронного документообігу, створення єдиної бази звернень та виборців, інформування виборців про діяльність депутата та надання виборцям можливості зворотнього зв’язку з їх депутатом через мережу Інтернет.
Веб-портал повинен систематизувати, впорядкувати, оцифрувати весь документообіг депутата. Не менш важливою функцією веб-порталу, в майбутньому, буде спрощення спілкування депутата з виборцями, які мають можливість використовувати Інтернет. Адже, таке спілкування значно заощадить час для звичайних людей таким чином, що вже не прийдеться їхати до самої приймальні депутата, можна буде не витрачати час на додзвони до приймальні депутата та вибору такого часу для зустрічі, який буде зручним як для людини, так і для депутата.
Перед розробкою веб порталу, був проведений детальний аналіз цієї предметної області (ПрО) та веб сайтів інших депутатів, а також було проаналізовано вже існуючі рішення розробки подібних систем. Оскільки інформаційна система такого типу може бути лише в онлайн варіанті, тож і ресурси, на яких проводився пошук подібних систем та їх аналіз, знаходяться лише в мережі Інтернет. Був виконаний ретельний аналіз, який виявив, що інформаційних систем, які б повністю відповідали технічним вимогам веб-порталу, не реалізовані.
Зокрема, було виявлено, що подібні сайти належать не самому депутатові, а в цілому партії, представником якої він є, що за деякими ознаками не можна порівняти з веб порталом, який є предметом даної роботи. А якщо депутат має власний сайт, то функціональність цього сайту значно відрізняється. Але, якщо подібні системи існують, то у відкритому доступі або онлайн їх немає, що знову ж таки підводить до висновку, що саме такого веб порталу, який вирішував би поставлені завдання, не існує.
Така система, якщо у майбутньому її матимуть усі депутати країни, буде дуже корисна не тільки для державних органів влади та депутатів, а й для суспільства в цілому. Завдяки такій системі виборці зможуть відслідковувати діяльність депутатів, налагоджувати з ними зв’язок, комунікацію, та ефективну взаємодію. Також дуже важливо зазначити, що виборці почнуть більше розуміти свої права та обов’язки, стануть краще розбиратися у законах, навчаться вирішувати свої проблеми не звертаючись до депутата, а одразу до виконавчих органів влади. Загальний рівень громадської свідомості підвищиться. Така система дозволить виборцям бачити та розуміти за кого вони голосують на виборах, а також що краще саме для них, їх будинку, району, міста і держави.
Новизною цього веб-порталу є сукупність функціональних властивостей, що відмінна від інших веб-порталів, розроблених для депутатів усіх рівнів. А саме можливість отримати доступ до конкретної структурованої бази документів та виборців з будь якого куточка світу за допомогою пристрою, який має підключення до мережі Інтернет. Також веб-портал може бути використаний виборцями, а такої можливості поки що не має жодна подібна ІС.
 
Date 2021-01-13T12:08:58Z
2021-01-13T12:08:58Z
2020-12-24
 
Type Learning Object
 
Identifier https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/45193
 
Language uk
 
Format application/pdf
 
Publisher Національний авіаційний університет
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ