Record Details

Система забезпечення інформаційної безпеки IP-телефонії з використанням ймовірнісно-часових характеристик протоколу розподілу ключів

Репозитарій Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title Система забезпечення інформаційної безпеки IP-телефонії з використанням ймовірнісно-часових характеристик протоколу розподілу ключів
 
Creator Горький, Сергій Михайлович
 
Subject дипломна робота
IP-телефонія
програмне забезпечення
протокол розподілу ключів
модель порушника
захист інформації
 
Description Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ" . Керівник проекту: доцент, к.т.н. Єгоров С.В.
Сучасному періоду розвитку телекомунікацій відповідають зростаючі обсяги трафіку в корпоративних мережах, зокрема, в мережах Інтернет провайдерів.
IP-телефонією називають технологію передачі мови по мережах з пакетною комутацією на базі протоколу IP. Як правило, під цим визначенням також мають на увазі набір протоколів, методів і технологій, що забезпечують голосове спілкування через мережу з комутацією пакетів. Причинами поширення IP-телефонії послужили низька вартість в порівнянні з аналоговою телефонією, викликана застосуванням недорогих мереж з комутацією пакетів, а також універсальність і мобільність, що дозволяє перетворити мова в потік даних в будь-якій точці мережевої інфраструктури.
Розвиток нових протоколів, а також передача голосових пакетів у відкритому вигляді через публічні мережі привели до появи і стандартизації протоколів забезпечення безпеки IP-телефонії. Протоколи були розділені на три групи в залежності від розв'язуваних завдань: забезпечення безпеки сигналізації, захист медіа трафіку і розподіл ключів для медіа трафіку.
Стандартизація протоколів, а також поширене використання персональних комп'ютерів в якості терміналів користувача для послуг IP- телефонії привели до розробки великого числа програм для IP-телефонії, в тому числі програмного забезпечення (ПО) з відкритим вихідним кодом, що дозволяє розширювати можливості і використовувати додаткові алгоритми в програмах.
Підвищення рівня захищеності інформації в сеансах безпечної IP-телефонії та скорочення часу встановлення захищеного з'єднання. Для досягнення поставленої мети вирішені наступні завдання:
• дослідження існуючих протоколів безпеки IP-телефонії, їх параметрів, характеристик і особливостей, а також впливу протоколів на показники якості;
• розробка моделі порушника для оцінки захищеності системи IP-телефонії;
• розробка методу оцінки ймовірнісно-часових характеристик протоколів розподілу ключів захищеної IP-телефонії та розробка пропозицій щодо модифікації протоколу розподілу ключів для поліпшення ймовірносно-часових характеристик протоколу; розробка методу виявлення порушника протоколів розподілу ключів, заснованих на алгоритмі Діффі-Хелмана
 
Date 2021-02-04T10:07:51Z
2021-02-04T10:07:51Z
2020-12
 
Identifier https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/45690
 
Language uk
 
Format application/pdf
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ