Record Details

Інтерпретація мовних образів художнього тексту (на прикладі драматургії Лесі Українки)

Репозитарій Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title Інтерпретація мовних образів художнього тексту (на прикладі драматургії Лесі Українки)
 
Creator Моклиця, Марія Василівна
 
Subject мовні образи
художній текст
інтерпретація
драматургія
Леся Українка
метафора
алегорія
символ
821.09(100)(082) Н35
 
Description Література 1. Моклиця М. Алегоричний код літератури, або Реабілітація алегорії триває: монографія. К.: Кондор, 2017. 292 с.
На пострадянському просторі укорінена традиція образне слово, цю основну складову літературного тексту, називати образними засобами, функція яких – прикрашати твір, робити його більш літературним (видимо художнім). Писати про тропи в конкретному творі схильні швидше лінгвісти, ніж літературознавці, але специфіка художнього твору, з якого «дістаються» ці тропи, як правило, їх не дуже обходить. Літературознавці, які вивчають поетику, про тропи, звісно, пишуть, але при цьому рухаються в бік накопичення термінологічних словників і класифікаційних таблиць, які у підсумку нівелюють своєрідність конкретного твору, адже, як не дрібні види образних слів на різновиди, їх не так багато, і всі вони наявні практично у кожному навмання взятому тексті, звісно, не лише художньому. Як результат – змішування категорій образів і повна необов’язковість щодо вживання термінологічних визначень навіть серед авторів підручників і посібників. Існує парадоксальна ситуація у вивченні трьох мовних образів – метафори, символу й алегорії. З одногу боку, вони виділяються на будь-якому тлі потужністю створених дискурсів. Починаючи з часів Платона й Арістотеля, протягом тисячоліть ці мовні конструкти вивчаються науковцями практично всіх галузей гуманітаристики. Саме ці терміни часто трапляються у працях, досить віддалених від літературознавства.
 
Date 2020-06-09T10:31:34Z
2020-06-09T10:31:34Z
2020-04
 
Type Article
 
Identifier Моклиця М.В. Інтерпретація мовних образів художнього тексту (на прикладі драматургії Лесі Українки) // Національна ідентичність в мові і культурі: збірник наукових праць / за заг.ред. О.Г. Шостак. – К.: Талком, 2020. – С.72-77
978-617-7832-35-4
http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43359
 
Language uk
 
Format application/pdf
 
Publisher Талком, Київ
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ