Record Details

Захист інформації у web-серверах

Репозитарій Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title Захист інформації у web-серверах
 
Creator Охріменко, Сергій Володимирович
 
Subject дипломна робота
web-сервер
nginx
apache
кібербезпека
загроза безпеки
налаштування
 
Description Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ".
Керівник проекту:к.т.н., доцент Моденов Юрій Борисович
В наш час, більшості людей важко уявити своє оточення без інтернету. Зараз інтернет став частиною культури і повсякденного життя. Адже в ньому можна знайти інформацію на будь-який смак, крім, він може бути засобом зв'язку, джерелом розваг, засобом зберігання даних і т.д. Але, мабуть, в першу чергу інтернет це, все-таки, веб-сторінки. веб-сторінки - це те, що ми спостерігаємо в рамках своїх оглядачів. Це будь-якої текст, гіперпосилання, зображення, додатки, відео і т.п., іншими словами це контент. Він надходить з web-серверів, за допомогою спілкування і обміну інформацією веб-оглядача і серверів. На даний момент кількість веб-сайтів, перевищує мільярд і ці цифри тільки ростуть. Природно, веб-сайту не обійтися без web-сервера. Без останніх не було б ні «всесвітньої павутини», ні корпоративних мереж в тому вигляді, в якому ми маємо це зараз.
Останнім часом почастішали акти злому корпоративних веб-сайтів, що говорить про слабку захисту, а також про те, що перевантаження одного або декількох сервісів може призвести до збою працездатності web-серверів. Для web-серверів безпека є значною частиною системи. Сервери уразливі через те, що вони розраховані на обмін інформацією з користувачами. Тому хакери можуть внести зміни в код сервера або бази даних, ніж активно і займаються. Згідно з дослідженням журналу Forbes, в середньому кожен день зламують 30 000 нових веб-сайтів. Ці 30 000 сайтів зазвичай є сайтами малого бізнесу, які мимоволі поширюють шкідливе ПЗ, яке було розміщено на них в результаті злому. Кібербезпека тепер є повсякденною проблемою для компаній. Веб-сайти зламують кожен день, і деякі з цих зломів фатальні для атакованих підприємств. "Кіберзлочинність - найбільша загроза для будь-якої компанії в світі". - стверджує CEO IBM Вірджинія Рометті. Коли справа стосується розміру компанії, у кіберзлочинності немає фаворитів. Корпорації зі списку Fortune 500 і Global 2000 організації середнього та малого бізнесу є цілями атак і кіберзлочинних груп.
Для будь-якої компанії інформація є однім із найважливіших активів. Це може бути конфіденційна інформація користувачів, вихідний код програмного забезпечення або фінансова інформація компанії. Незалежно від типу інформації її втрата може нести великі наслідки для компанії у фінансовому, правовому або юридичному вигляді.
Роблячи висновок з вище сказаного, незалежно від того у вас велика компанія або маленька, для вас є величезний ризик понести як фінансові втрати так і репутаційні. Тому метою даної роботи є визначення ризиків та розробка рекомендацій для їх зменшення на одному з найважливіших компонентів інформаційної системи - web-сервері.
 
Date 2021-01-13T11:52:06Z
2021-01-13T11:52:06Z
2020-12-24
 
Type Other
 
Identifier https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/45189
 
Language uk
 
Format application/pdf
 
Publisher Національний авіаційний університет
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ