Record Details

Criteria of authentication of plagiarism in scientific literature to cybersecurity

Наукові журнали Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title Criteria of authentication of plagiarism in scientific literature to cybersecurity
Критерии идентификации плагиата в научной литературе по кибербезопасности
Критерії ідентифікації плагіату в науковій літературі з кібербезпеки
 
Creator Кононович, Володимир Григорович; Одеській національний політехнічний універсітет
Романюков, Микола Генріхович; Управління режиму та технічного захисту інформації Головного управління Національної поліції в Одеській обл.
 
Subject Information security
cybersecurity; information security; plagiarism; copyright; commodity sign; postindustrial society
UDC 003.26:004.056:347.77
Информационная безопасность
кибербезопасность; киберфизическая безопасность; информационная безопасность; плагиат; авторское право; товарный знак; постиндустриальное общество
УДК 003.26:004.056:347.77
Інформаційна безпека
кібербезпека; кіберфізична безпека; інформаційна безпека; плагіат; авторське право; товарний знак; постіндустріальне суспільство
УДК 003.26:004.056:347.77
 
Description Problem of plagiarism in scientific and educational literature on informative and physical cybersecurity in the modern terms of passing to postindustrial society is important. The systems of cybersecurity became over difficult and computer-integrated. The theories of physical cybersecurity of cyberspace and industrial technologies require the development, and scientific developments are increases. Existent scientific and practical criteria of authentication of plagiarism, in a difference from rules procedures defence of commodity signs and copyright infringements, not to a full degree take into account the modern require-ments of laws on education and scientific activity, does not enable to take into account the features of concrete scientific direction for an analysis that estimations of plagiarism in publications  necessities  of scientific and technological knowledge dissatisfy, descendant new network nascent technologies. Unlike defence of commodity signs, while it is not mine-out rules, procedures that methods of exposure of plagiarism in scientific that to the educational sphere. On this basis, on the base of historical analysis of transformation of the basic going near defence of copyrights to the exposure of plagiarism, it is offered and adaptive approach is grounded to the construction of the system of criteria of authentication of plagiarism, based not on the formal coincidence of texts but on the coincidence of semantics. Coefficients of formal originality of texts can not be the measure of plagiarism, because plagia-rism is possible at any their values influence is Also considered on relations to plagiarism of scientific-technological revolution that to the transition to postindustrial society. Authors warn that resulted in given robot of suggestion, theses, the examples of the real materials are used can not be used as facts or grounds for prosecutions and for acceptance of organizational measures. Authors insist that all of it is used only for that, what this research did not grow into debatable.
Проблема плагиата в научной и научно-учебной литературе по информационной и киберфизической безопасности в современных условиях перехода к постиндустриальному обществу является важной. Системы безопасности стали сверхсложными и интегрированными. Теории киберфизической безопасности киберпространства и промышленных технологий требуют своего развития, а научные разработки – повышения своего качества и результативности. Существующие научные и практические критерии идентификации плагиата, в отличии от правил і процедур защиту товарных знаков и нарушений авторского права, не в полной мере учитывают современные требования законов об образовании и научной деятельности, не дают возможности учитывать особенности конкретного научного направления для анализа та оценки плагиата в публикациях і не удовлетворяют потребности научного и технологического знания, порожденным новыми сетевыми возникающими технологиями. В отличие от защиты товарных знаков, пока не выработано правил, процедур та методик выявления плагиата в научной та образовательной сфере. Исходя из этого, на базе исторического анализа трансформации основных подходов к защите авторских прав і выявлению плагиата, предложено и обоснован адаптивный подход до построения системы критериев идентификации плагиата, основанный не на формальном совпадении текстов, а на совпадении семантики. Коэффициенты формальной оригинальности текстов не могут быть мерой плагиата, ибо плагиат возможен при любых их значениях. Также рассмотрено влияние на отношения до плагиата научно-технологической революции та переходу до постиндустриального общества. Авторы предупреждают, что приведенные в данной роботе предложения, тезисы, использованы примеры реальных материалов не могут быть использованы как факты или основания для обвинений и для принятия организационных мер, а настаивают, что все это использовано только для того, что бы данное исследование не превратилось в дискуссионное.
Проблема плагіату у науковій та науково-навчальній літературі з інформаційної та кіберфізичної безпеки в сучасних умовах переходу до постіндустріального суспільства являється важливою. Системи безпеки стали надскладними й інтегрованими. Теорії кіберфізичної безпеки кіберпростору та промислових технологій вимагають свого розвитку, а наукові розробки – підвищення своєї якості та результативності. Існуючі наукові і практичні критерії ідентифікації плагіату, на відміну від правил і процедур захисту товарних знаків та порушень авторського права, не в повній мірі враховують сучасні вимоги законів про освіту й наукову діяльність, не дають можливості враховувати особливості конкретного наукового напряму для аналізу та оцінки плагіату в публікаціях і не задовольняють потреб наукового та технологічного знання, породженим новими мережними технологіями, що виникають. На відміну від захисту товарних знаків, поки не вироблено правил, процедур та методик виявлення плагіату у науковій та освітній сфері. Виходячи з цього, на базі історичного аналізу трансформації основних підходів до захисту авторських прав і виявлення плагіату, запропоновано й обґрунтовано адаптивний підхід до побудови системи критеріїв ідентифікації плагіату, заснований не на формальному збігу текстів, а на збігу семантики. Коефіцієнти формальної оригінальності текстів не можуть бути мірою плагіату, бо плагіат можливий при будь-яких їх значеннях Також розглянуто вплив на відношення до плагіату науково-технологічної революції та переходу до постіндустріального суспільства. Автори застерігають, що наведені у даній роботі пропозиції, тези, використані приклади реальних матеріалів не можуть бути використані як факти чи підстави для обвинувачень та  прийняття організаційних заходів, а наголошують, що все це використано лише для того, щоб дане дослідження не перетворилось на дискусійне.
 
Publisher National Aviation University
 
Contributor


 
Date 2019-12-27
 
Type


 
Identifier http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/Infosecurity/article/view/14056
10.18372/2225-5036.25.14056
 
Source Безпека інформації; Том 25, № 3 (2019); 167-173
Безопасность информации; Том 25, № 3 (2019); 167-173
Ukrainian Scientific Journal of Information Security; Том 25, № 3 (2019); 167-173
 
Language uk
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ