Record Details

REVIEW OF METHODS AND MEANS OF MONITORING THE AIR POLLUTION

Наукові журнали Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title REVIEW OF METHODS AND MEANS OF MONITORING THE AIR POLLUTION
Обзор методов и средств мониторинга загрязнения воздуха
Огляд методів та засобів моніторингу забруднення повітря
 
Creator Isaenko, Volodymyr; Національний авіаційний університет,
Zaporozhets, Artur; Інститут технічної теплофізики НАН України
Babikova, Katerina; Національний авіаційний університет,
Gulevets, Dmytro; Національний авіаційний університет,
Savchenko, Serhii; Національний авіаційний університет,
 
Subject
air pollution; monitoring; control; AQI; unmanned aerial vehicles; heat engineering
502.175:[502.3:613.15]

загрязнение воздуха; мониторинг; контроль; AQI; беспилотные летательные аппараты; теплоэнергетика
502.175:[502.3:613.15]

забруднення повітря; моніторинг; контроль; AQI; безпілотні літальні апарати; теплоенергетика
502.175:[502.3:613.15]
 
Description The article analyzes the current state of methods and means of monitoring air pollution in Ukraine. The issues of the formation of pollutants during the combustion of various types of fuel (gaseous, liquid, solid) in large power plants are considered. The data about the largest sources of air pollution in Ukraine are given. The main disadvantages of the model of the spread of pollutants in the air, which is used as a base, are reflected. The current state of air pollution monitoring systems, both in Ukraine and in other countries, is investigated. The improvement of the existing air pollution monitoring system based on unmanned aerial vehicles is proposed.
В статье проведен анализ современного состояния методов и средств мониторинга загрязнения воздуха в Украине. Рассмотрены вопросы образования загрязняющих веществ при сжигании различных видов топлива (газообразных, жидких, твердых) на больших энергетических установках. Приведены данные о крупнейших источниках загрязнения воздуха в Украине. Отражены главные недостатки модели распространения загрязняющих веществ в воздухе, что используется как базовая. Исследовано современное состояние систем мониторинга загрязнения воздуха, как в Украине, так и в других странах. Предложено совершенствование существующей системы мониторинга загрязнения воздуха на базе беспилотных летательных аппаратов.
В статті проведено аналіз сучасного стану методів та засобів моніторингу забруднення повітря в Україні. Розглянуто питання утворення забруднюючих речовин при спалюванні різних видів палив (газоподібних, рідких, твердих) на великих енергетичних установках. Приведені дані відносно найбільших джерел забруднення повітря в Україні. Відображені головні недоліки моделі розповсюдження забруднюючих речовин в повітрі, що використовується як базисна. Досліджено сучасний стан систем моніторингу забруднення повітря, як в Україні, так і в інших країнах. Запропоновано вдосконалення існуючої системи моніторингу забруднення повітря на базі безпілотних літальних апаратів.
 
Publisher National Aviation University
 
Contributor


 
Date 2019-11-24
 
Type


 
Format application/pdf
application/pdf
application/pdf
 
Identifier http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/visnik/article/view/14275
10.18372/2306-1472.80.14275
 
Source Proceedings of the National Aviation University; Том 80, № 3 (2019); 61-70
Вестник Национального авиационного университета; Том 80, № 3 (2019); 61-70
Вісник Національного Авіаційного Університету; Том 80, № 3 (2019); 61-70
 
Language en
 
Rights // o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ