Record Details

Виявлення рухомих об’єктів у динамічному просторі інтелектуальних транспортних систем

Наукові журнали Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title Виявлення рухомих об’єктів у динамічному просторі інтелектуальних транспортних систем
Обнаружение движущихся объектов в динамической пространстве интеллектуальных транспортных систем
FOREGROUND DETECTION IN DYNAMIC SCENES OF INTELLIGENT TRANSPORT SYSTEMS
 
Creator Kharchenko, Volodymyr; Національний авіаційний університет,
Kuzmenko, Nataliia; Національний авіаційний університет,
Kukush, Alexander; Київський національний університет імені Тараса Шевченка
 
Subject
інтелектуальна транспортна система; ядерна оцінка щільності; рухомі об'єкти; фон; відео потік
629.735.05

интеллектуальная транспортная система; ядерная оценка плотности; движущиеся объекты; фон; видео поток
629.735.05

intelligent transport system; kernel density estimation; foreground; background; video stream
629.735.05
 
Description У статті розглядаються аспекти виявлення рухомих об'єктів у динамічному просторі інтелектуальної транспортної системи на основі комп'ютерного зору і штучного інтелекту. Були розглянуті традиційні і нові моделі фонового моделювання. Непараметричний підхід для визначення фону, що базується на ядерному оцінюванні, був використаний як найбільш придатний для використання в динамічному середовищі. Значення оціночної функції щільності ядра для кожного пікселя вихідного зображення порівнювалося із граничним значенням, оціненим за методом Оцу. Запропонований метод побудови ядерної оцінки щільності був перевірений на відеопотоці, що містить рухомі об'єкти, і показав прийнятну ефективність для застосування в безпілотних літальних апаратах.
В статье рассматриваются аспекты обнаружения движущихся объектов в динамическом пространстве интеллектуальной транспортной системы на основе компьютерного зрения и искусственного интеллекта. Были рассмотрены традиционные и новые методы фонового моделирования. Непараметрический подход для определения фона, основанный на ядерном оценивании, был использован как наиболее подходящий для использования в динамической среде. Значение оценочной функции плотности ядра для каждого пикселя исходного изображения сравнивалось с пороговым значением, оцененным по методу Оцу. Предложенный метод построения ядерной оценки плотности был проверен на видеопотоке, содержащем движущиеся объекты, и показал хорошую эффективность для применения в беспилотных летательных аппаратах.
The paper considers aspects of foreground detection in dynamic scenes of intelligent transport system based on computer vision and artificial intelligence. Traditional and recent background modeling models have been considered. Nonparametric approach for background subtraction based on the kernel model was used as the most appropriate in dynamic environment. The value of the estimated kernel density function for each pixel of original image was compared with threshold value, estimated by Otsu’s method. The proposed kernel density estimation method was verified on video-stream containing moving objects and indicated good performance for Unmanned Aerial Vehicles application.
 
Publisher National Aviation University
 
Contributor


 
Date 2019-11-24
 
Type


 
Format application/pdf
application/pdf
application/pdf
 
Identifier http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/visnik/article/view/14268
10.18372/2306-1472.80.14268
 
Source Proceedings of the National Aviation University; Том 80, № 3 (2019); 14-20
Вестник Национального авиационного университета; Том 80, № 3 (2019); 14-20
Вісник Національного Авіаційного Університету; Том 80, № 3 (2019); 14-20
 
Language en
 
Rights // o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ