Record Details

Розробка системи позиціонування з використанням методів навігації у мережі мобільного зв’язку

Репозитарій Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title Розробка системи позиціонування з використанням методів навігації у мережі мобільного зв’язку
 
Creator OSTROUMOV, Ivan Victorovich
 
Subject TCAS
 
Description Величезна кількість переваг сотових мереж зумовила швидкий розвиток мобільного зв’язку у всьому світі. Доступність та дешевизна послуг мобільного зв’язку зумовили швидке розширення цифрових мереж на всю територію нашої країни. Оператори мобільного зв’язку постійно розширюють зону покриття та покращують якість послуг, що надаються, тим самим збільшують кількість користувачів та зменшують вартість користування.
Поряд з розвитком сервісів передачі даних у мережах сотового зв’язку розвиваються функції пов’язані з позиціонування абонентів. Концепція побудови сучасних цифрових мереж сотового типу з використанням радіоканалу для зв’язку дозволяє застосовувати різні принципи позиціонування для визначення координат користувача[1].
Розвиток сучасних цифрових мереж призвів до виникнення та розвитку принципово нових принципів позиціонування рухомих об’єктів.
На сьогоднішній день супутникові системи навігації є основними для позиціонування рухомих об’єктів. Проте одним з основних недоліків таких систем є необхідність наявності «прямої видимості» навігаційних супутників, розміщених на орбіті Землі. Ця умова є дуже актуальною при вирішені питань пов’язаних з навігацією рухомих об’єктів у забудованому штучними перешкодами місті.
Під час руху об’єкту по забудованій великим будівлями вулиці зона видимості навігаційних супутників дуже звужується. Нерідко спостерігаються повна втрата видимості достатньої для визначення координат кількості супутників, що призводить до значного збільшення похибки позиціонування. Крім того при позиціонуванні рухомих об’єктів у місті посилюється вплив геометрії супутникового сузір’я на результати розрахунку координат користувача, що пояснюється звуженням зони видимості супутників. Значний вплив справляють перевідбивання супутникових сигналів від штучних перешкод. Усі ці фактори негативно впливають на позиціонування та спонукають до пошуку нових методів визначення місцеположення у сучасному, забудованому місті.
Для забезпечення більш точнішого визначення координат рухомого об’єкту у місті необхідно розроблювати нові системи позиціонування, що застосовували б комплексування різних методів навігації та забезпечували необхідну точність оцінки координат.
Одним з підходів до вирішення проблеми позиціонування у забудованому місті є застосування методів навігації у сучасних, цифрових мережах передачі даних. Постачальники послуг мобільного зв’язку, на сьогоднішній день, пропонують свої послуги майже у будь-якому місці. Розгалужена мережа базових станцій мобільного зв’язку на сьогодні дозволяє застосовувати методи навігації для позиціонування рухомих об’єктів [2].
 
Date 2017-04-27T12:27:13Z
2017-04-27T12:27:13Z
2010
 
Type Article
 
Identifier http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/26979
 
Language uk
 
Format application/pdf
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ