Record Details

СОРБЦІЯ НІКЕЛЮ З ВУГЛЕВОДНЕВИХ РОЗЧИНІВ НА ГЛИНИСТИХ МІНЕРАЛАХ

Наукові журнали Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title СОРБЦІЯ НІКЕЛЮ З ВУГЛЕВОДНЕВИХ РОЗЧИНІВ НА ГЛИНИСТИХ МІНЕРАЛАХ
SORPTION OF NICKEL FROM HYDROCARBON SOLUTIONS ON CLAY MINERALS
СОРБЦИЯ НИКЕЛЯ ИЗ УГЛЕВОДОРОДНЫХ РАСТВОРОВ НА ГЛИНИСТЫХ МИНЕРАЛАХ
 
Creator Войтко, І.І.; Національний авіаційний університет
Манчук, Н.М.; Національний авіаційний університет
Баглєй, Є.В.; Національний авіаційний університет
Лащенко, К.М.; Національний авіаційний університет
Бабанов, В.В.; Національний авіаційний університет
 
Subject адсорбція; бентоніт; ізотерми сорбції; каолін; нікель
544.723:661.874(045)
adsorption; bentonite; kaolin; nickel; sorption isotherms
544.723:661.874(045)
адсорбция; бентонит; изотермы сорбции; каолин; никель
544.723:661.874(045)
 
Description  Досліджено сорбцію нікелю з його гептанових розчинів на каоліні і бентоніті вітчизняних родовищ. Експериментально одержано сорбційні ємності цих мінералів, які дорівнюють відповідно за нікелем 0,35 і 0,39 ммоль/г. Показано, що після проведення випробовувань на зразках нафт і нафто-продуктів ці природні сорбенти можуть бути рекомендовані для застосування на практиці.
 In order to develop methods of extraction from petroleum and petroleum products explored sorption of nickel from its heptan solutions on domestic deposits kaolin and bentonite. Experimentally obtained sorption isotherms. The values of sorption capacity of these minerals are equal respectively for nickel 0.35 and 0.39 mmol/g. It is concluded that after the tests on samples of oil and oil products these natural sorbents can be recommended for use in practice.
 Для разработки методов извлечения из нефти и нефтепродуктов исследована сорбция никеля из его гептанових растворов на каолине и бентоните украинских месторождений. Экспериментально получены изотермы сорбции никеля, сорбционная емкость минералов которых равна соответственно 0,35 и 0,39 ммоль/г. Показано, что после проведения испытаний на образцах нефтей и нефтепродуктов эти природные сорбенты можно применять на практике.
 
Publisher National Aviation University
 
Contributor


 
Date 2012-12-19
 
Type


 
Format application/pdf
 
Identifier http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/visnik/article/view/3531
10.18372/2306-1472.53.3531
 
Source Proceedings of the National Aviation University; Том 53, № 4 (2012); 143-145
Вестник Национального авиационного университета; Том 53, № 4 (2012); 143-145
Вісник Національного Авіаційного Університету; Том 53, № 4 (2012); 143-145
 
Language uk
 
Rights // o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ